1/48 – Fw190A – Wet Transfer – HGW

5.1.2018 - 1 787 přečtení

zahlavi

7.1.2018 jde oficiálně do prodeje sada obtisků od firmy HGW v radě Wet Transfer. Což jsou obtisky bez krycího laku...

Obtisky na Fokouše, ale bez laku!

Petr "Chmell" Chmelík


Úvod

Obtisky Wet Transfer firmy HGW nejsou ničím novým, ale novinkou je spolupráce s firmou eduard. Díky této spolupráci budou vydávány aršíky na vybrané modely eduardu a to jak popisky tak i označení na jednotlivé stroje.


První vlaštovkou byla sada a popisky na L-29 Delfín v měřítku 1/48 a 7.1.2018 jdou do prodeje sady na Fw 190A (1/48).


Fw 190A early versions - Wet Transfer

01

Název: Fw 190A early versions
Měřítko: 1/48
Výrobce: HGW
Kat. číslo: 248041


Novinkový aršík je určen pro model Fw 190A early versions (Royal Class) firmy eduard, ale není to určitě podmínkou. Obtisky se dají použít i na jiné modely, ale ruku na srdce co je momentálně na trhu lepší na téma Fw190A (1/48) než právě modely od eduardu.


Pojďme ale zpátky k aršíku. Ten je balen do folie a ze spodní strany vyztužen tvrdým kartónem. Nechybí návod a popis jak s Wet Transfery pracovat. Velikost aršíku je značná a rozsah je stejný jako nabízí samotná stavebnice. Přesněji obsahuje označení pro čtrnáct strojů!!!


Soutisk je bezchybný a barvy jsou syté. Pozor na obtiscích je ještě ochranný film. Proto jsou na některých fotografiích jakoby barevné šmouhy. Trochu jsem se obával ceny, ale výrobce mile překvapil a tak si tento aršík budete moci pořídit za 328,- CZK a společně s popisky za 399,- CZK.


Návod

Návod vychází z již zmíněné stavebnice a tak pokud se chcete něco dozvědět o předloze, podívejte se na stránky tohoto modelu. Přesněji sem Fw 190A early versions (Royal Class)


Fw 190A Stencils / popisky - Wet Transfer

Pop_01

Název: Fw 190A Stencils / popisky
Měřítko: 1/48
Výrobce: HGW
Kat. číslo: 248042


Druhá sada obsahuje popisky na jeden model. Ale pozor některé popisky jsou ve dvojím barevném provedení. Soutisk i barvy jsou stejně jako u velkého aršíku perfektní. Prodejní cena bude 135,- CZK.

Co by to bylo za recenzi bez porovnání s originální sadou, kterou obsahuje model. Jak fotografie ukazují Wet Transfery jsou ostřejší a písmena jsou tenčí.


Návod

Návod stejně jako v předešlém případě kopíruje návod modelu Fw 190A early versions (Royal Class)


Návod pro práci s Wet Transfery

V obou baleních je také přiložen návod jak pracovat s Wet Transfery. Ten je srozumitelný a tak aplikace by neměla činit problém i méně zkušeným modelářům.


Závěr

Obě sady jsou vytištěny špičkově a sada popisek dokonce v lepší kvalitě než "originál" ve stavebnici. Cena obou sad je velmi příznivá a využitelnost značná třeba i na jiné modely.


Další na řadu má přijít Spitfire HF Mk.VIII (1/48, eduard), který vychází v únoru.


Petr 'Chmell' Chmelík
KPM Plzeň


Děkuji firmě HGW za vzorek k recenzi.


Rubrika HGW, Letadla - 1:48, Letadla - Obtisky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.