1/48 Messerschmitt Bf 109G-6 – Zvezda

28.5.2017 - 2 843 přečtení

4816_box

Říká se, že Spitů není nikdy dost a evidentně to platí i o Gustavech a tak Zvezda přichází se svým čtvrtkovým pohledem na legendu s označením Bf 109G-6.

Zlí jazykové tvrdí, že impulsem pro přípravu této stavebnice byl "úspěch" stejného typu jiného nejmenovaného výrobce v měřítku cca 1/46...

Gustav východní

Roman Randalf Kresta


Název: Messerschmitt Bf 109G-6
Výrobce: Zvezda
Měřítko: 1/48
Materiál: plast


Stavebnice

Stavebnice je balena v aktuální zvezdí pixli a lá matrjoška - tenký, zboku otvíraný, kartón s potiskem ukrývá další obal ze silnějšího kartonu, otevíraní nahoru a lá IT komponenty , což pro ochranu výlisků je víc než dostatečné. Vytáhnout ho, už tak snadné není, je to dost natěsno.

Stavebnice sestává z šesti rámečků, pět z šedé hmoty a jednoho z průhledného plastiku.

Již na první pohled je vidět, že myšlenky tvůrců směřovaly k multikitu a tak jsou části modelu dost rozebrané na jednotlivé kusy.

Základní díly interiéru jsou dostatečně detailní, komu by nestačilo, může zkusit použít lepty (třeba od Edy), kde je další rozšíření.

Model má samostatně zpracovaný motor, pro řešení do vitríny postačující, jedince mající soutěžní ambice opět odkáži na lepty či vlastní výrobu, kdy se doplní kabely a další drobnosti.

Podvozkové partie jsou zpracovány s rozumem, šachty mají dokonce děravé odlehčovací otvory.

Křídlo působí, podobně jako trup, poněkud rozebraným dojmem. Původcem rozpitvání jsou vlepované panely pro různé provedení.

Zbraně i v plastu vypadají dostatečně realisticky a pokud je nebudete dělat otevřené, zcela postačují.

Drobné díly jsou prostě drobné díly a je jich docela hodně. Čistě vylisované, bez viditelných chyb či přesazení.

U podvěsů nalezneme i velký sdružená závěsník, o který je dost zájem i u jiných výrobců.

Průhledné díly jsou krásně čiré, překryt kabiny je řešen samostatnými díly.


Návod, kamufláž a obtisky

Stavební návod je obvyklá roztahovací "harmonika", popis stavby je srozumitelný. Provedení kamufláže je součástí návodu a je pouze v černobílém provedení. V nabídce jsou dvě německé a jedno švýcarské zbarvení.

Obtisky odpovídají současným trendům a mimo základní označení obsahují i popisky či přístrojovou desku. Ze zkušeností s obtisky z jiných stavebnic Zvezdy mohu napsat, že práce s nimi není nijak náročná a usadí se na povrch docela slušně.


Závěr

Máme před sebou další čtvrtkovou stavebnici Gustava, výběr je zase o něco bohatější. Tento kousek bude asi vyhovovat těm modelářům, kteří mají rádi otevřené detaily a současně jim nevoní odlitky, zde mají vše v plastu.

Ne, na srovnání s Eduardem se ani neptejte, je to v plánu, zase budu za...

Roman "Randalf" Kresta
MK Apolo Kopřivnice


Redakce děkuje firmě Corfix, dovozci modelů Zvezda, za poskytnutí vzorku k recenzi.


Rubrika Corfix, Letadla - 1:48, Letadla - Náhledy do krabiček, Zvezda | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.