1/32 – Bomby Mk.82 – Brassin – Eduard

27.12.2016 - 1 462 přečtení

eduard_logo

Eduardí hloupá puma v měřítku 1/32

Mark osmdesátdva

Roman "Travis" Henych


Název: Mk.82 bombs
Výrobce: Eduard M.A.
Měřítko: 1/32
Kat. č.: 632096


Předloha

Mk.82 je puma typu LDGP-Low Drag General Purpose. Všeobecně použitelná, s nízkým odporem vzduchu. Tím se rozumí proti rozmanitým cílům a s velkým doletem. (Balistická křivka je poměrně plochá.) Má štíhlé, aerodynamicky čisté tělo. Na rozdíl od pum typu HDGP-High Drag General Purpose. U těch se aerodynamický odpor po odhozu z nosiče úmyslně razantně zvýší.


HD pumy se používají při útocích z velmi malých výšek. Tam se vyhneme alespoň částečně radarům a raketám PVO. Přesnost zásahu je také pochopitelně u těchto volně padajících neřízených pum při shozech z malých výšek větší. Puma díky velkému odporu vzduchu razantně zpomalí a umožní vzdálit se letadlu od místa její exploze, aniž by ho ohrozila střepinami.


Zdroj: forum.valka.cz


Obsah

V černé papírové krabičce velikosti 16,5x8,5x5 cm, vycpané molitanem, dostaneme do rukou brassinové odlitky pro celkem 6 kusů pum Mk.82. Všech šest pum můžeme provést s prodlouženou nebo standardní roznětkou nebo záslepkou. Součástí sady jsou obtisky a návod, který nás provede stavbou a zbarvením. Sada neobsahuje fotoleptané díly.


Odlitky

Brassinové odlitky jsou v nekompromisní kvalitě. Každou pumu sestavíte z 2 kusů: těla bomby a zadní části.


Návod

Návod nás provede jednoduchou stavbou, umístěním obtisků a barevností pumy.


Stavba

Stavba je otázkou pár chvil, barvení také. Odřezal jsem nálitky pum a zadních částí a napíchnul je na párátka. Záslepky, roznětky a pumy jsem nastříkal šedým surfacerem, následně jsem černým stříknul preshading a na konec jsem vše stříknul olivovou zelenou a lesklým lakem. Po aplikaci obtisků jsem trojici pum osadil na podstavec a na závěr vše stříknul tvrdě matným lakem.


Suma sumárum

Sady dvaatřicetinové výzbroje se nám pěkně rozšiřují. Jen houšť, stojí za to!


Roman "Travis" Henych


Redakce ModelWebu děkuje výrobci Eduard M.A. za poskytnutí vzorků k recenzi.


Rubrika Dioráma - Doplňky, Eduard, Letadla - 1:32, Letadla - Doplňky, Letadla - Stavební recenze | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.