1/48 Bedford MWD (Airfix) – leptaná sada firmy Hauler

8.1.2016 - 2 549 přečtení

Hauler

Před nedávnem jsem představoval model 1/48 Bedford MWD od Airfixu a dnes nastal čas představit leptanou doplňkovou sadu firmy Hauler.

Okovejte si Bedforda

Petr "Chmell" Chmelík


Název: Bedford MWD (Airfix)
Měřítko: 1/48
Výrobce: Hauler
Kat. číslo: HLX48362


Model Bedfordu se firmě Airfix až na pár drobností povedl. A právě těch několik drobností a i jiné detaily řeší sada firmy Hauler. Ta je zabalena jako tradičně do igelitového sáčku, ve kterém krom leptů najdeme i návod. A toto vše uzavírá papíroví štítek.


Leptané díly

Poměrně velký aršík je vyleptán bez chyb. Vše je ponecháno v původním materiálu což nám pomůže při lepení. Sada samotná obsahuje od držáků zbraní přes pedály, novou přístrojovou desku, okna se stěrači a zpětnými zrcátky až po masku chladiče a boky motoru. Vlastně jen ty nejpotřebnější díly. Především nová okna si model zaslouží a maska chladiče a boky motoru mají krásně naznačené mřížky.


Film s okny

Jak jsem již psal, velkou slabinou u modelu jsou okna. Firma Hauler je řeší za pomoci fólie a tím dostávají krásný realistický vzhled.


Návod

Návod je tištěn na formátu A5 oboustranně a je přehledný. Ale i tak doporučuji se při lepení všech dílů raději držet fotografií.


Závěr

Pokud máte s modelem větší cíle než jen stavbu jen tak z krabičky tak tuto sadu jednoznačně doporučuji. Řeší většinu neduhů stavebnice a přináší nán spoustu užitečných dílů, který model jistojistě zkrášlí.


Petr 'Chmell' Chmelík
KPM Plzeň


Redakce ModelWebu děkuje firmě Hauler za vzorek k recenzi.Rubrika Hauler, Technika - 1:48, Technika - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.