F-16 Fighting Falcon – Viper under the skin – Eagle Aviation

22.12.2015 - 2 440 přečtení

firma-eagle-aviation

Nová foto návodná publikace o F-16 nejen pro náruživé řezaly.

Anatomie Zmije

Petr 'DeSnek' Pastera


Úvodem

Díky náhodě a zájmu kolegy Laviho se mi do rukou dostala publikace řeckého nakladatele Eagle Aviation o F-16 Fighting Falcon. Její podtitul zní "Viper under the skin" tedy "Zmije pod kůží".


Obsah publikace

Ano, jak název a hlavně země autorů napovídá, v publikaci naleznete 100 číslovaných stránek přeplněných fotkami povrchu, kabiny, detailů i normálně skrytých míst pod revizními krytkami. Vše na kvalitním křídovém papíře a kvalita fotek hraničí až s uměleckou fotografií.


2015-12-20 14.05.49


Kniha je navržena tak, aby byla co nejlepším vodítkem pro modeláře "Zmije" se spoustou panoramatických a detailních fotografií, které odhalují zajímavé a méně viditelné úhly pohledu. Naleznete zde i další fotografie týkající se F-16 například CFTs stejně jako fotografie munice, která je používána u mnoha vzdušných sil po celém světě: AIM-120C, AIM-9M, AIM-2000 IRIS-T, GBU-24/10, AGM-88, AGM-154C JSOW.


Kniha není v žádném případě vyčerpávající foto průvodce pro všechny varianty F-16. Jedná se však o vynikající fotografický manuál, na bloky 30, 50, 52 a také 52M (označení HAF pro 52+) na příkladech z provozu u Řeckého letectva (Hellenic Air Force). Protože jsou tyto verze (bloky) používány ve ​velkém počtu u mnoha vzdušných sil na celém světě, je kniha jako specifická reference pro každého modeláře (a nejen!), který si dal za cíl vytvořit skutečně detailní a přesnou F-16 v jakémkoliv měřítku.


Stručné titulky namísto dlouhých textových polí jsou umístěny ve vybraných částech knihy ve snaze maximalizovat dostupný prostor a tím pádem umožnit zahrnutí co nejvíce fotografií.


Závěrem

Podtitul nelže. Skutečně v publikaci dostanete do ruky anatomii "Zmije". Co na tom, že se jedná o řecké stroje, autoři si vyhráli i s označováním specifikací, který blok "Zmije" fotografie zabírá.


Na více jak 400 kvalitních fotografiích tedy naleznete skutečně "detaily detailů" od kokpitu, přes vystřelovací sedačky, podvozkové šachty, zavřené i otevřené revizní krytky, až po motorový prostor a vlastní motor, či "fast-packy". Zvláště jako modelář si cením právě striktního označování, ze kterého bloku fotka pochází.


Chce-li někdo udělat víc než standard kit, tato publikace se jistě bude víc než hodit.


Petr 'DeSnek' Pastera


Děkuji kolegovi Lavimu za možnost si tuto publikaci prohlédnout. Také děkuji nakladatelství Eagle Aviation, které se po zakoupení publikace na portálu eBay zajímalo o můj názor a vlastně mne přesvědčilo, abych se o své pocity z publikace s Vámi podělil. Věřte mi, že pokud jste "Zmijáci", tak tahle publikace by Vám neměla v knihovně chybět!


Poznámka: Fotografie jsou pořízeny namátkou a se snahou neporušit (c) autorů, ale věřte, že za své peníze dostanete špičkovou kvalitu!


Rubrika Eagle Aviation, Knihy/publikace, Novinky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.