1/32 DFW C.V engine – HGW

24.11.2015 - 2 069 přečtení

zahlavi

Aby motor vypadal opravdověji a chladiče lépe chladily...

Nové materiály pro naše "milášky"
nám přináší HGW

Libor "Hellboy" Mužík


Výrobce: HGW
Název: 132133 DFW.C.V ENGINE
Měřítko: 1:32
Katalogové číslo: 132133


Sada s doplňkovými díly pro motor a chladiče "tažného koně" německého letectva Velké války vypadá na první pohled podobně jako předešlé sady pro stroje Wingnut Wings, má však jedno výrazné vylepšení. Tím je nový materiál leptů, kterým již není mosazný plech, ale  ušlechtilejší alpaka. Ta má oproti původnímu mosaznému leptu jednu hlavní výhodu a tou je její "stříbrná" kovová barva, která se nemění v mosaznou na odříznutých můstcích spojujících lepty s rámečky a ani na leptech samotných kde jsme při přebroušení povrchu strhli vrchní vrstvu  na podkladovou mosaz. Druhou změnou oproti běžným leptům je o něco měkčí kov, který méně pruží a lépe se ohýbá.


Obsah balení

Osvědčený způsob balení a výrazná, již tradiční grafická úprava s logem Modrého Maxe výrobci zaručuje, že modelář hledající doplňky pro stroje Velké války již na první pohled vidí svoji "zájmovou kategorii".


Návod

Opět klasika,v jednoduchosti je síla. Návod je rozdělen na okénka jednotlivých podsestav s přehledným vyznačením co máme odstranit, případně doplnit.


Detailní pohled na leptané díly

Vylepšení motoru

Doplňují výlisky o chybějící detaily, jako jsou kabely ke svíčkám, rozvody chladící kapaliny a oleje v motoru, chybějící příruby a detaily sacího potrubí. Kabely ke svíčkám a trubičkové rozvody bude třeba natřít hustou barvou (radši více vrstvami) aby jsme vytvořili kulatý povrch původně plochých leptů.

Chladiče, chladiče, chladiče...

Druhou část sady tvoří mřížky chladičů. Těch je tu na pohled nějak moc, je však třeba si uvědomit, že sada je univerzální jak pro DFW C.V Early, tak i pro DFW C.V Late, které používaly odlišný systém chlazení motoru.


Závěr

Sada na vylepšení motorové a chladící soustavy je sice nevelká, ale přináší detaily vylepšující výrazně modelovost dílů, a tím i celkové vyznění modelu.  Pouze čas ukáže zda je použití alpaky namísto mosazi velkým přínosem (já osobně si myslím že ano) a zda se budeme setkávat s tímto materiálem ve větší míře.


Libor "Hellboy" Mužík
chmelnice.org


Redakce ModelWebu děkuje firmě HGW za vzorek poskytnutý pro účely recenze.


Rubrika HGW, Letadla - 1:32, Letadla - Doplňky, Wingnut Wings | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.