1/32 Doplňkové sady pro P-51D-5NA Revell – Eduard

19.1.2018 - 1 423 přečtení

1

Firma Eduard vydala sady doplňků pro stavebnici P-51D-5NA v měřítku 1/32 od firmy Revell... Doplněná recenze.

Jak vyšlechtit divokého mustanga...

Jiří "Novis" Novák


Úvodem

1

Model: Doplňkové sady pro model P-51D 1/32 Revell
Výrobce: Eduard
Měřítko: 1/32
Kat. č.: 33187, 32420, 32419, 39920, JX 210.


Před vánocemi jsem zde na ModelWebu nahlížel do stavebnice firmy Revell P-51D-5NA v měřítku 1/32. Nyní se spolu podíváme na další doplňky, které firma Eduard nabízí. Tři z níže představených produktů jsou v něčem inovativní a možná i přelomové v dosavadní produkci Eduardu.


P-51D seatbelts STEEL

Tato sada obsahuje poutací pasy na sedačku piloty.


Premiéra první: pásy jsou barevné, to není nic nového, ale zároveň jsou již "vystínované" což je z fotek patrné. Po nalepení do modelu není potřeba s povrchem pásů nic dalšího dělat.


P-51D undercarriage

První z rozměrnějších leptaných sad.Touto leptanou sadou vylepšíme vnitřní konstrukci podvozkových šachet modelu. Stačí jen dle návodu odstranit plastové části a vlepit leptané díly.


P-51D-5 exterior

V této sadě máme doplňky pro vylepšení olejového chladiče, podvozkových noh a krytů podvozkových šachet.


P-51D-5 interior

Tato sada obsahuje planžetu s barevnými lepty palubní desky.


Premiéra druhá: barevně tištěná palubní deska obsahuje kapkami laku zasklené přístroje. Po přiložení vnější - druhé vrstvy leptu vznikne deska s reálně zasklenými přístroji. Odpadne jejich zakapávání lesklým lakem, nebo Herkulesem.


Toto jsem zatím u leptů viděl prvně a nezbývá než pochválit Eduard že posouvají užitnou hodnotu doplňků neustále dopředu. Před přilepením druhé vrstvy s otvory přístrojů je lepší tento díl přestříkat matným lakem, aby lépe vynikly zasklené přístroje.


Dále jsou v planžetce díly ovládacích prvků a radiostanice. Druhá nebarevná sada obsahuje pedály nožního řízení, pancéřovou desku za sedačku pilota, sedačku pilota, radiostanici a díly k ní určené.


P-51D paiting mask

12

Aršík se stříkacíma maskama z pásky Kabuki nám pomůže vymaskovat rámování kabiny a podvozková kola.


Premiéra třetí: masky označené příznakem TF (Twin face) mají sice stejné katalogové číslo jako standardní produkt, ale obsahují masku na vnější stranu a vnitřní stranu kabinky. Tudíž můžeme rámování kabiny nabarvit interiérovou barvou z vnitřní strany, jak to má ve skutečnosti být.


Za mne mohu říci jen obligátní, no konečně a palec nahoru... Takto označené a vyrobené masky nebudou vydávány standardně na všechny modely, ale pouze tam kde mají své opodstatnění.


Praktický test masek neodhalil žádné problémy. Masky sedí přesně na vnější i vnitřní povrch překrytu kabiny.


Závěr

Na závěr řeknu, že u Eduardu vytvořily plno doplňků pro pozvednutí modelu o několik tříd a zároveň vyslyšeli prosby modelářů a určité doplňky ještě vylepšili.


Jiří Novis Novák


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku k recenzi.Rubrika Eduard, Letadla - 1:32, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.