1/48 AN/ALQ-131 (shallow) ECM kontejner – Eduard

21.12.2017 - 688 přečtení

IMG_8922

Obrničtí se pouštějí do radioelektronického boje.

Brassinová výzbroj dostává elektronického bratříčka

David Lengyel

Název: AN/ALQ-131 (shallow) ECM kontejner
Měřítko: 1/48
Výrobce: Eduard
Kat. číslo: 648363


Úvod

Rušící kontejner AN/ALQ-131 poskytuje radio-elektronickou ochranu široké škále strojů používaných v letectvech členských států NATO. Notoricky známý tvar tohoto zařízení lze spatřit na typech jako F-16, F-111, A-10, F-4, F-15, F-5 anebo C-130. Nasazován byl od svého vzniku v druhé polovině 70. let u velké části uživatelů výše uvedených strojů. Na svém kontě má přes 15 tisíc misí, z toho velkou část během operace Desert Storm. Firma Eduard tímto doplňkem rozšiřuje brassinovou řadu výstroje a výzbroje letadel třetí a čtvrté generace.


Obsah doplňkové sady

Odlévaný doplněk je dodáván ve standardním průhledném blistru, v němž nechybí odlitek těla kontejneru a jeho závěsníků, aršík s obtisky a jednoduchý návod. Odlitky jsou bez bublinek a s krásnými ostrými detaily. V mém případě se však našla i drobná chyba v podobě podélné propadliny ve spodní části kontejneru. S trochou tmelu a několika minutami práce se však této pihy na kráse lze snadno zbavit.


Stavba

Kvituji oddělená závěsná oka, která lze podle potřeby přilepit v potřebném rozestupu dle typu a modelu, na který bude kontejner zavěšen. Obtisky výrobce poskytuje ve dvou barevných provedeních - bílém a černém.


Závěr

Stavba je s ohledem na počet dílů a provedení nálitků velice snadná a zvládne ji bez potíží i začátečník. V lednu se dočkáme i pozdější a mnohem rozšířenější tzv. deep varianty. Na shledanou u recenze její brassinové zmenšeniny.


David Lengyel


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku pro recenzi.Rubrika Eduard, Letadla - 1:48, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.