100 let Velké války 1914 – 1918

13.9.2017 - 341 přečtení

800px-Wappen_Kaiser_Franz_Joseph_I (1)

13.9. 1917 – Kozáci se bouří...

Sověty pod kontrolou rudých gard

Libor "Hellboy" Mužík

Německé velení se nehodlá smířit s nerozhodným výsledkem srpnové bitvy u  Langemarcku as pokouší se o další útok na spojenecké pozice. Útok je však odražen.

 
Německé útoky na britské zákopy probíhají i u Craonne.

 
Zvýšená německá aktivita na západní frontě má vyústění i u Caurieres Wood (Máza) kde se německé pěchotě daří prorazit francouzské linie.

 

 

V reakci na nedávné zatčení Alexeje Kaledina (byl zajat společně s Lavrem Kornilovem) dochází ke vzpouře kozácké armády jejímž je generál Kaledin nejvyšším velitelem (atamanem) . Ta vyhlašuje nezávislost na ruské prozatímní vládě a odmítá se do propuštění svého velitele podřizovat rozkazům nejvyššího velení.

 
V Rusku stále stoupá vliv "rudých gard" na dění v ruské politice. Rudé gardy vznikají na popud a jsou řízeny bolševiky které získávají vliv nejen v Sovětech, ale pracují a agitují proti vládě i v armádě a námořnictvu. Začínají mít paralyzující vliv na jakékoliv politické dění, sabotují vyhlášení prozatímní vlády a pokoušení se odstavit od politického dění především členy liberálních "Kadetů" (Konstitučně
demokratická strana), představujících nejtěžší překážku v zamýšleném uchopení moci v zemi. Na jejich popud se Sověty snaží Konstitučně demokratickou stranu odstavit od politiky a navrhují její zákaz.

 

 

Za pomoc děkujeme Ing. Josefu Žákovi.

 

 

13.9.a A light rail ammunition transport
13.9.a British_and_French_artillery_observers_of_Langemarck
13.9.a France guns mud
THE BATTLE OF PASSCHENDAELE, JULY-NOVEMBER 1917
13.9.b Attaque_sur_le_plateau_de_Craonne_en_1917
13.9.b Craonne
13.9.c Aleksiej Kaledin

Rubrika 100 let Velké války, Zprávy | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.