100 let Velké války 1914 – 1918

1.9.2017 - 430 přečtení

800px-Wappen_Kaiser_Franz_Joseph_I (1)

1.9. 1917 – Bitva o Rigu v německé režii

Německý tlak u Havrincoutru bez výsledků

Libor "Hellboy" Mužík

Německá pěchota útočí na spojenecké pozice u Havrincourtu. Zpočátku se zdá že bude útok úspěšný, němečtí vojáci pronikají do britských pozic a daří se jim obsazovat britské zákopy, po nějaké době se však útok
zadrhává a němečtí vojáci se dostávají pod silný tlak a jsou nuceni dobyté pozice opustit a stáhnou se na své původní posty.

 

Podobně dopadá německý útok u Craonne akorát s tím rozdílem že jsou útočící německé jednotky s velkými ztrátami odraženy okamžitě.
Svůj první sestřel na Dreideckeru si připisuje Rittm. von Richthofen. Za obět’ mu nad Zonnebecke padl RE8 od No.6 Sqn RFC, jehož pilot byl zajat a pozorovatel v boji zahynul.

 

Sestřelem italského Nieuportu si otevírá skóre Zugsf. Bönsch od Flik 51J. Eugen Bönsch pocházel z Velké Úpy a před válkou byl mechanikem. Válku přežil se 16 vítězstvími na kontě jako druhý nejlepší R-.u. pilot-poddůstojník a celkově 16 nejlepší pilot  K. u K. Luftfahrtruppe .
Začíná bitva o Rigu.V té se od počátku lépe daří německým jednotkám. Po sérii útoků na ruské pozice zatlačují ruská vojska hluboko do zápolí a v pozdním odpoledni vstupují německé jednotky do Rigy.
Ruské jednotky opouštějí své pozice u řeky Dviny, to umožňuje německým jednotkám překročit ji u Ikškile (Uxkull).
Italské síly pokračují v úspěšném tlaku na pozice Rakousko-uherské armády a postupují kupředu v Julských Alpách. Daří se jim při postupu zajmout 340 rakouských vojáků.

 

Za pomoc děkujeme Ing. Josefu Žákovi.

1.9.a Havrincourt_captured_German_trench
1.9.a chemin-dames2-attaque-craonne-1917
1.9.a La chanson de Craonne
Q 7854
1.9.b Fokker_F.I_102
1.9.c Eugen_Bonsch

Rubrika 100 let Velké války, Zprávy | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.