1/48 Doplňky pro Crusadera – Eduard

18.6.2017 - 1 593 přečtení

eduard_logo

Čtvrtkový model Crusaderu, který v limitované edici vydal Eduard je hezký model sám o sobě, ale Eduard přidal ještě další tři doplňkové sady.

Čím ještě vylepšíme Crusadera?

Jaroslav HátleS limitovaným modelem Crusaderu v měřítku 1/48 od Eduardu jsme se již seznámili (LINK), ale Eduard na Křižáka připravil ještě další tři doplňkové sady.

48 925 F-8E upgrade set

První sada obsahuje jeden mosazný štítek s leptanými díly. Díly jsou bez povrchové úpravy.
Můžeme s nimi vylepšit podvozkové šachty, zejména jejich kryty, kde nám díky leptu odpadne nepříjemné tmelení stop po vyhazovačích, dále detaily na podvozkové nohy, dvouhlavňové raketomety nebo výtokovou trysku.


648 301 Crusader air intakes

Druhá sada obsahuje dva lapače vzduchu pro chlazení výtokové trysky. Každý lapač sestává ze dvou dílů – samotného lapače, který je odlitý z polyuretanu a podkladového plechu, který je vyroben v leptu.


648 302 Crusader exhaust nozzle

Poslední sada obsahuje kompletní výtokovou trysku motoru. Sestává ze čtyř odlitků, představujících samotnou trysku a poslední stupeň turbíny a dvou leptaných dílů, představujících forsážní kolektor. Celou trysku zasuneme do hotového modelu při minimálních úpravách plastových dílů.


Závěr

Váhám co závěrem napsat, nerad bych se opakoval, ale asi budu muset. Všechny tři sady jsou vítaným doplňkem na Crusadera. Obě odlévané sady umožňují s minimálním úsilím pozvednout vzhled příslušných partií modelu. Přínosem leptaných dílů, vedle zdetailnění různých partií, pak je i to, že jimi překryjeme stopy po vyhazovačích v podvozkových krytech.

Jaroslav 'Tango' Hátle
SPL Liberec


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard M. A. za poskytnutý vzorek k recenzi.

Rubrika Eduard, Letadla - 1:48, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.