1/48 Doplňkové sady pro Tiffy – Eduard

15.6.2017 - 910 přečtení

eduard_logo

Souběžně se stavebnicí vydal Eduard dvě doplňkové sady. Leptaná doplňuje limitovanou edici Typhoonu a druhá, Brassinová je vydána jako bonus pro ty, kteří by si chtěli postavit Typhoona z velmi raných výrobních serií. Tyto kamufláže edice  nepokrývá.

Doplňkové sady pro Tiffy

Martin´Černoch´ČernýModel: Typhoon Mk.Ib Exhaust w/faring (Early)
Výrobce: Eduard M.A.
Měřítko: 1/48
Materiál: resin
Katalogové číslo: 648315

Pod tímto názvem se skrývá podoba výfuků použitých na počátku výroby Typhoonu. Výfuky jsou opatřeny plechovým krytem. Zpod krytu je vidět jen koncová část ústí výfukových rour. Plastové provedení je také obsaženo mezi výlisky. Brassinové provedení je ovšem mnohem lepší volba. Instalace je jednoduchá, po odříznutí od nálitku vlepit do vybrání pro výfuky.


Model: Typhoon Mk.Ib Upgrade set         
Výrobce: Eduard M.A.
Měřítko: 1/48
Materiál: lept
Katalogové číslo: 48916

Stalo se již tradicí, že ke každé vydané stavebnic v limitované edici vychází také extra lepty. V těch se objevují věci, které se do planžet přímo v krabicích nevešly. Nejsou přímo svázané s limitkou a lze je také použít i na výlisky v balení prvotního výrobce. V „apgrejdované“ planžetě pro Typhoona nalezneme nové  díly na upravu sestavy chladiče a leptanou klapku regulace průtoku vzduchu chladičem.

Zbytek dílů patří do podvozkové šachty a na podvozkové nohy. Zejména oceňuji  leptané díly na boční stěny šachty. Ve stavebnici jsou stěny šachty hladké jak dětská prdýlka. Tyto leptané díly zcela jednoznačně napomohou jejímu vzhledu (pokud nehodláme investovat do odlévaných šachet jiných výrobců).

Sadu jako takovou vřele doporučuji nejen k limitované edici ale i majitelům krabic v původním balení Hasegawa, či přebalu Italeri.

Martin´Černoch´Černý
KPM KaznějovRedakce ModelWebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku pro recenzi.

Rubrika Eduard, Letadla - 1:48, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.