1/72 Bf 110G-4 Profipack – Eduard

18.3.2017 - 1 086 přečtení

7094

Druhý přebal s novými kamuflážemi...

Další stavebnice Wilhelmova dvoumotoráku

Jan Starý


Název: Bf 110G-4
Měřítko: 1/72
Výrobce: Eduard
Kat. číslo: 7094


Úvod

Stavebnice Bf 110G-4 od firmy Eduard již v prodeji byla. Ale ne moc dlouho a modeláři žádali opětovné vydání. Dočkali se, ale nedá se říct, že jde o reedici. V podstatě je to nový přebal s některými jinými kamuflážemi. Na stránkách ModelWebu si můžete prohlédnout i původní G-4.


Krabice a její obsah

Krabice je poměrně plná. Nalezneme v ní 8 rámečků s tmavě šedými díly a jeden rámeček s čirými díly. Obtisky, návod a jak je zvykem u edice Profipack, tak i leptané díly a masky.


Plastové díly

Od doby, kdy tuto stavebnici firma Eduard začala lisovat, (stříkat, chcete-li) se kvalitativně nic nezměnilo. Rytí je všude stejné bez žádných vad. Povrch je krásně vyleštěný. Otřepy také nenalézám. Z rámečku E použijeme pro určitou kamufláž výfuky a přední část letounu. Trup z tohoto rámečku je určen pro stavebnice Bf 110C a E. Díly, které se nepoužijí jsou názorně vyobrazeny v návodu. V prvním profipackovém přebalu G-4 tento rámeček nebyl a neobsahuje ho ani stavebnice z edice Weekend, tudíž tento přebal nabízí další variantu zmíněného letadla.


Rámeček A

Rámeček B

Rámeček C

Rámeček D

Rámeček E

Rámeček J

Rámeček K

Rámeček L

Rámeček M


Leptané doplňky

Leptané díly jistě zlepší detailnost celé stavebnice. Planžeta obsahuje např. poutací pásy pro celou osádku, letové přístroje, díly výfuků, prostřihové nůžky pro podvozkové nohy, pár detailů křídel nebo zaměřovače palubních zbraní. Leptaný díl z mosazného plechu slouží jako stolice pro usazení antén v přední části letadla, díky níž se dodrží geometrie.


Masky

Masky jsou bezesporu velkým přínosem. Čiré díly obsahují velké množství polí a vyrábět je ručně by jistě zabralo mnoho času a úsilí. Dále je možné vymaskovat kola a poziční světla na koncích křídel.


Obtisky

Obtisky mají ostré detaily. Písma popisků jsou místy rozlitá, ale vzhledem k měřítku je to zanedbatelné. Pochází z produkce firmy Eduard.


Návod

Formát návodu je A4 a obsahuje obecné informace o stroji Bf 110 a také informace typu G-4. Návod není složitý, jen je potřeba být pozorný. Poukazuje na možnost nevyužití leptaných dílů, což někteří modeláři ocení.


Kamufláže

První kamufláž má v tomto přebalu premiéru. Zatím nebyla Eduardem uveřejněna v žádné jiné, ani "čtvrtkové" stavebnici. Druhá je na tom velmi podobně a nabízí verzi s rozšířeným arzenálem v čumáku. Zbylé dvě jsou stejné jako předchozím profipackovém přebalu. Více informací o stroji či pilotech naleznete přímo u kamufláží.

  1. W.Nr. 720260, Oblt. Heinz-Wolfgang Schnaufer, Stab IV./ NJG 1, St. Trond, Belgie, duben 1944
  2. Maj. Helmut Lent, velitel NJG 3, Stade, Německo, září 1944
  3. Hptm. Wilhelm Johnen, 7./NJG6, Neubiberg, Německo, 1945
  4. Stab II./NJG1, Bad Langensalza, Německo, 1945


Jan Starý
SPL-Liberec


Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku pro recenzi.


Rubrika Eduard, Letadla - 1:72, Letadla - Náhledy do krabiček | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.