100 let Velké války 1914 – 1918

17.3.2017 - 390 přečtení

800px-Wappen_Kaiser_Franz_Joseph_I (1)

17.3.1917 – Compiegne: z nebe padá vzducholoď!!

Zajatci jako rukojmí proti dělostřelectvu...

Libor "Hellboy" Mužík

Boje u Sommy přitvrzují, ale stále z nich vychází podstatně lépe spojenecké síly. Britské jednotky obsazují v okolí již obsazeného Bapaume a sedm okolních vesnic, postupují i jižně od Sommy kde zabírají Fresnes a
dalších šest vesnic v jeho okolí.

 

Německá vojska opouštějí po tlakem útočících spojeneckých jednotek spojnici mezi Andechy a Oise, kterou měli ve svém pevném držení předešlé dva roky.

 

Při dopolední hlídce sestřelil Ltn. Richthofen FE2b, Serial A5439 od No.25 Sqn RFC, při večerní pak BE2g No.16 Sqn RFC. Ani jeden z jeho protivníků souboj nepřežije.

 

Francouzská pěchota vstupuje do Roye a Lassigny.

 

U jihozápadního pobřeží Irska se na mině UC-66 potápí šalupa HMS Mignonette. Padne 14 námořníků.

 

Jako odvetu za zničení Baupame podnikají britské bombardéry nálet na Frankfurt.

 

Německé vzducholodě podnikají další noční nálet na pobřeží Kentu. Nejsou hlášeny žádné oběti a minimální materiální škody.

 

Na Compiegne dopadá ráno před šestou hodinou hořící vzducholoď Zeppelin. Je to jedna ze vzducholodí vracející se z nočního náletu na Kent. Stává se obětí protiletecké palby chránící Paříž a okolí.Vzducholoď padá do neobydlené zóny, takže nedochází k žádným obětem na životech a ani škody způsobené jejím pádem nejsou nijak vysoké.

 

9 rybářských trawlerů potápí u ústí Girondy KptLtn. Fürbringer na UC-70. Ve stejný den se na jím položené mině potápí britský SS TASSO, na jehož palubě zahyne 19 námořníků. Největší lodí ztracenou v tento den je britský ANTHONY s 6646 BRT, jehož potopení si vyžádá 55 obětí. Celkem si německé ponorky připsaly 20000 BRT lodního prostoru.

 

Po intenzívních bojích obsazují ruské jednotky Kerind ležící na přímé cestě na Teherán.

 

Německé velení jako "odvetu" na spojenecký tlak na jejich linie posílá do válečné zóny mnoho zajatců, aby na exponovaných částech fronty jako byli jako rukojmí zejména proti dělostřelecké přípravě před útokem.

 

Za pomoc děkujeme Ing. Josefu Žákovi.
17.3.a Mignonette
17.3.b Feb14-1
17.3.b Handley-Page_O400
17.3.c compiegne
17.3.cc compiegne
17.3.ccc compiegne
17.3.cccc compiegne

Rubrika 100 let Velké války, Zprávy | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.